Mona Kitap
Shaman Durek
  • Shaman Durek

Kuzey Kaliforniya’da, Afrika-Haiti kökenli bir baba ve Doğu Hindistan-Norveç kökenli bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Shaman Durek, çocukluk ve gençlik yılları boyunca aralarında kahinler, mistikler ve kader şifacılarının yer aldığı çok sayıda ruhani bilge ve ustayla çalışma imkanı buldu. Henüz beş yaşındayken çevresindeki varlıkları fark edebilen ve onlarla ilgili bilgiler anlatan Durek, ruhani ve şamanik eğitimlerine 12 yaşında başladı.
20 yaşında, ilerlemeye devam eden özel eğitimine ara vererek dünyayı dolaşmaya çıktı. Yolculuğu boyunca dünyanın başlıca dinlerini ve ruhani disiplinlerini öğrenmeyi ve anlayışını geliştirmeyi amaçladı. Londra’da yer alan, dünyanın dört bir yanından önemli ruhani ustaların ve bilgelerin buluştuğu The Lavender Group adlı gizli bir spiritüel topluluğa kendisini kabul ettirdi ve burada büyük üstatlarla çalışma imkanı buldu. 15 yıl önce, Türkiye’de bulunduğu ilk yıllarda kökleri şamanizm ile bağlantılı olan tasavvuf öğretileri üzerine çalışan Durek, Türkiye’de pek çok insana şifa ulaştırdı. Belize’nin ormanları ve Tobacco Caye adasında şifalı bitkileri öğrendi. San Francisco’da Hare Krishna’yı deneyimlerken Hinduism ve yoganın yanı sıra Bhagavad-Gita üzerine çalıştı. Hintli bir Reiki ustasından iki yıla yakın Reiki eğitimi aldı. Hawaii’de kendisini Huna’ya kabul ettirerek Hawaii’ye özgün saklı şifa tekniklerini öğrendi. 
The Huffington Post’ta düzenli olarak spiritüel yaşam üzerine köşe yazıları kaleme alan ve Frontiers ve diğer tanınmış dergiler için video bloglar hazırlayan Durek, New York’taki spiritüel dönüşüm kulübü Heaven&Earth NYC’in kurucu ortağıdır. Yazarın Kitapları: