Mona Kitap

Unutma


Işık Öğütçü - Şiir

  • Unutma
ISBN:9786256370012
Barkod:9786256370012
Sayfa:80
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 21
İlk Basım:06.Ara.2022
Son Basım:02.Eki.2023
  

Unutma Türk edebiyatına tozlu arşivlerden, iple bağlanmış dosyalardan, aile sandığından hazine değerinde belgeler kazandırmış, usta bir araştırmacının kendi sandığında beklettiği şiirler.

Işık Öğütçü, yazınsal araştırmalar içindeki mesailere neredeyse gizlice sıkıştırdığı şiirlerle karşımızda. Onun şiirlerinde kimi zaman nükteyi kimi zaman sonsuz hüznü okuyacaksınız. Sözü ve meselesi olan bu şiirlerde en çok aşk ve özgürlüğün ve adeta katık gibi yanına sokulan umut sözcüğünün gelmesi tesadüf mü? Aşk, ayrılık, hayat, özgürlük, aile, umut, doğa gibi hayatın canlı yaşanan her parçasına dokunan, hissettirdiği "tanıdık gelme"  duygusuyla sizi sarmalayacak bir şiir kitabı.

Işık Öğütçü' nün kendine has, yalın, samimi bir o kadar da muzip uslubuyla kaleme aldığı dizeler, okurken gülümsemenize, gülümserken uzaklara dalmanıza neden olacak.

Yaşamın her alanından okuyacağınız şiirler tüm okurlara hitap ettiği gibi, kimi zaman büyük bir deneyimin anlatısı kimi zaman ise hayat yolculuğuna yeni başlayanlar için heyecanın ilk sesi olacak.

Öğütçü, özlemi anlatıyor. Hem sevdaya hem güzel yarınlara olan özlemi.
Ve tabii ki bu topraklara ait özlemi.

“Yüzyıllardır söylenen,
Bir şarkıdır özgürlük.”

Unutma yalınlığıyla yarına kalacak şiirler….