Mona Kitap

Bedeni Jaguar Yüreği Kelebek


Ya' Acov Darling Khan - Kişisel Gelişim

  • Bedeni Jaguar Yüreği Kelebek
Çevirmen:Osman Bulut
ISBN:9786257220804
Barkod:9786257220804
Sayfa:304
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 21
İlk Basım:30.Kas.2022
Son Basım:30.Kas.2022
  

“Günlük Şamanizm ritüelleri, hayatımın büyük resmini hatırlamama ve onu şekillendiren daha büyük güçlerle bağlantı kurmama yardımcı oluyor.

Bu kitap şifa arayan bir nesle, cenneti dünyaya taşımak isteyen ve benliklerini bulmak için kendileriyle yüzleşmekten korkmayan herkese adanmıştır. Bu çalışmanın hasadı, kim olduğumuzu anlamak ve sahip olduğumuz şeyleri vermektir.”

“Ruh ve doğal dünya arasındaki aracı” anlamına gelen “Şaman” son zamanlarda Batı’da oldukça kullanılan bir kelime haline geldi. Şamanlık sonradan kazanılabilecek bir iş unvanı değildir. Kadim, yerli topluluklarda bir şaman genellikle bu rol için doğar. Ya’Acov Darling Khan ise yaşlı yerliler ve öğretmenler tarafından kabul görmüş birkaç Batılı Şaman’dan biridir.

Ya’Acov, kendi şifasını aramak ve deneyimlerinden edindiği bilgelikle başkalarına nasıl hizmet edebileceğini öğrenmek için Şamanizm’in kalbine doğru otuz yıllık bir yolculuğa çıktı. Dünyanın birçok bölgesindeki yerli öğretmenlerle çalıştı ve Amazon yağmur ormanları gibi çeşitli yerlerde törenlere katıldı. Bugünlerde Ya’Acov hâlâ okuyor ve Achuar ve Sápara’daki insanlarla çalışmak için Ekvador Amazonlarına düzenli seyahatler ediyor.

Bedeni Jaguar Yüreği Kelebek, Ya’Acov Darling Khan’ın kişisel tarihini ve Şamanizm yolculuğunu anlattığı oldukça değerli bir kitap. Otobiyografik özellikler taşıyan bu eser, kendi şifasını arayanlara yolculuklarında ışık oluyor.