Mona Kitap

Sihirli Fincan

Manevi değerler ve insanları her şeyden üstün tutma gücü hakkında bir bilgelik öyküsü
Howard Behard -

  • Sihirli Fincan
Hazırlayan:Volkan Atmaca
ISBN:9786059709408
Barkod:9786059709408
Sayfa:180
Cilt:Karton
Boyut:13,5 X 19,5
İlk Basım:09.Eyl.2016
Son Basım:09.Eyl.2016
  

 Geçmişte cam ustalarının ince sanatkarlığıyla üretilmiş  nadide eserler yapan Verity Glassworks, hızlı para kazanma uğruna artık boş şişe üreten bir şirkete dönüşmüştür. Vince Steadfast, dillere destan cam kubbesi bile kararmış gökdelenin kapısından CEO olarak işe başladığı ilk gün, firmanın iflas ettiğini öğrenir! Görüntülü bir video kaydından binlerce çalışana “Evinize gidin,” denmektedir. Gökdelende panik vardır ama Steadfast bu kaosa inanmaz. Kendisine hediye edilen antika bir Verity kristal fincan, markayı ve çalışanlarını kurtarması için sihirli yollarla ona yardım edecektir.

 

Kısa vadeli ticari hedeflerimiz için çok büyük vakit harcarız ama misyonumuzu hayata geçiren insanlar için ayırdığımız vakit yeterli olmaktan çok uzaktır!

 

İş dünyasında “Starbucks’ın Ruhu” olarak anılan Howard Behar,  Costco kurucusu Jeff Brotman’ın deyimiyle “Sağlam yürekli, azimli, şefkatli ve her zaman pozitif düşünüp, pozitif davranan bir yönetici.” 

Sihirli Fincan kitabındaki karakterler onun yöneticilik hayatındaki deneyimlerinden yola çıkmıştır.

 

Behar, hikâyenin gücünü kullanarak, hızlı para kazanma arzusunun insafsızlığından ve beraberinde uzun ömürlü bir şey inşa etmek için gerekli odaklanma eksikliğinden kaçınmamıza yardım eder.